Туреччина розробляє торпеду “ORKA”

Управління оборонної промисловості Туреччини (SSB) очолить проєкт по розробці легкої 324-мм торпеди «ORKA».

Про це заявив глава SSB Ісмаїл Демір.

Нові торпеди мають замінити на озброєнні турецького флоту американські торпеди Mk.46 і Mk.54.

За словами глави SSB, торпеду спроєктує і виготовить компанія Roketsan. Також в якості субпідрядника до проєкту залучать оборонну компанію Aselsan.

«Ми ініціювали проєкт розробки 324-мм торпеди, щоб задовольнити потреби нашого Військово-морського флоту в легких торпедах, використовуючи внутрішні та національні засоби», – заявив глава SSB Ісмаїла Демір.

Своєю чергою представники Roketsan відзначають, що проєкту «ORKA» запускається в тому числі для забезпечення безпеки «Блакитної Батьківщини» (Blue Homeland) – району в Східному Середземномор’ї, на який Анкара заявляє територіальні претензії.

Проєкт «ORKA» дозволить Анкарі позбутися залежності від імпорту торпед.

Особливо це важливо стало після того, як Вашингтон ввів санкції відносно Туреччини через покупки російської зенітної ракетної системи С-400.

Зокрема, проєкти під егідою SSB втратили доступ до американських оборонних технологій.

Легкі торпеди «ORKA» збираються адаптувати для різних платформ, включаючи протичовнові вертольоти та патрульні літаки.

Надалі їх планують встановлювати й на безпілотні літальні апарати.

Нагадаємо, у травні 2020 року компанія Northrop Grumman провела перші випробування прототипу перспективної дуже легкої торпеди VLT (Very Lightweight Torpedo).

У червні 2020 року ВМФ Швеції провели випробування легкої торпеди SLWT (Saab Lightweight Torpedo) виробництва шведської компанії Saab AB.

Зворотній зв'язок